Девет месеци силувал жена под закана дека ќе и објави компромитирачки фотографии

Девет месеци силувал жена под закана дека ќе и објави компромитирачки фотографии
21.08.18   14:49

Прочитано : 1,720

Print This Article

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против М.Л. (46) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

-Во периодот од ноември 2017 до 09.07.2018 година во неговиот дом во Кочани пријавениот, со закана дека ќе објави слики со компромитирачка содржина, во неколку наврати извршил обљуба врз женско лице од Кочани, информираат од МВР.

  Категории: