Десетгодишно девојче полово нападнато од 45 годишен сосед во Прилеп

Десетгодишно девојче полово нападнато од 45 годишен сосед во Прилеп
11.10.18   14:46

Прочитано : 313

Print This Article

Во текот на вчерашниот ден во 20.15 часот во Полициската станица Прилеп, 45-годишна жена од Прилеп пријавила дека истиот ден околу 20.00 часот нивниот сосед М.У. извршил полови дејствија врз нејзината 10-годишна внука, информираат од МВР.

М.У. е приведен во полициска станица. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

  Категории:
view more articles

Останати вести