Делови од Скопје денеска без вода

Делови од Скопје денеска без вода
12.08.19   11:06

Прочитано : 135

Print This Article

Дел од корисниците лоцирани на булеварот „Партизански одреди“ згради 129 и 131 денеска од 8:30 ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Од 9 часот денеска без вода ќе бидат дел од жителите од булеварот „Македонско-косовска бригада“ и дел од улицата „Прохор Пчински“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот на булеварот „Партизански одреди“ е поради дефект на шибер, а на булеварот „Македонско-косовска бригада“ 16 поради санирање уличен дефект.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенциите.

  Категории:
view more articles

Останати вести