Дел од Преспанските села и вечерва без струја

Дел од Преспанските села и вечерва без струја
12.07.19   00:03

Прочитано : 140

Print This Article
Prespa 02

Преспанските села Љубојно, Брајчино и Наколец попладнево добија електрична енергија, додека уште не е отстранет проблемот во селата Штрбово и Долно Дупени, поради непристапност на теренот.

Се очекува во текот на утрешниот ден екипите на ЕВН да ги вклучат во електричната мрежа и овие села од Долна Преспа.

Поради силното невреме што синоќа зафати дел од Преспа во кое имаше искршени и откорнати електрични столбови, без електрична енергија останаа речиси цела општина Ресен.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести