Дел од „Илинденска“ со посебен сообраќаен режим поради снимање на филм

Дел од „Илинденска“ со посебен сообраќаен режим поради снимање на филм
11.09.19   08:42

Прочитано : 64

Print This Article
Посебен сообраќаен режим ќе биде воведен денеска и утре од 21 до 6 часот на булеварот „Илинден“ во близина на Градскиот поради снимање филм во организација на ДФПУ„ВЕРТИГО ВИСУАЛ“ ДОО Скопје.

Од овие причини, како што информира МВР, сообраќајот ќе биде пренасочен по околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести