Петмина повредени при истекување на гас во зградата на судот во Измир

Петмина повредени при истекување на гас во зградата на судот во Измир
11.10.18   14:29

Прочитано : 17

Print This Article
turski-sud

Пет лица се повредени денеска при истекување на гас во судската палата во турскиот град Измир.

Зградата е евакуирана, објави турската телевизија НТВ.

Петмината се пренесени во болница, а еден од нив се наоѓа во критична состојба.

Пред зградата на судот пристигнаа голем број амбулантни возила.

Засега се отфрлаат информациите за евентуална саботажа, соопшти полицијата.

  Категории: