Честитка до Заев стигна и од Ципрас

Честитка до Заев стигна и од Ципрас
11.01.19   20:37

Прочитано : 368

Print This Article

„Премиерот Алексис Ципрас контактираше со премиерот Зоран Заев и му честиташе за успешниот процес на измена на македонскиот Устав врз основа на Договорот од Преспа”, пишува на Твитер грчката Влада.

  Категории: