Чавушоглу: Турција подготвена да соработува во истрагата за Кашоги во ОН

Чавушоглу: Турција подготвена да соработува во истрагата за Кашоги во ОН
23.10.18   11:05

Прочитано : 21

Print This Article

Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут  Чавушоглу изјави за Анадолија дека „иако задоцнето, важно е прифаќањето на Саудиска Арабија дека новинарот Кашоги е убиен.“

-Турција е подготвена да соработува во евентуална истрага за случајот „Кашоги“ во ОН, во меѓународните судови или институции, изјави Чавушоглу.

-Турција не сподели докази за случајот „Кашоги“ со ниту една земја, но можно е да има состаноци меѓу разузнавачките служби“, истакна Чавушоглу.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести