back to homepage

Видео

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО ЗА ФЧЕРАШНИ: Обраќање на Груевски од Будимпешта

Погледнете го сатиричното видео на Фчерашни новости : Обраќање на Груевски од Будимпешта

Read More

ВИДЕО: „Исклучена“ Саботажа

„Исклучена“ Саботажа, емитувана на 12 ноември 2018 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

Сергеј Варошлија: „Еве ги, моми на чешма дојдоа да се замијат“ (ВИДЕО)

Ако го пропуштивте петочното издание на емисијата „Мода“ со Сергеј Варошлија, истото е веќе објавено на Јутјуб и мож  да го погледнете подолу. Инаку и овој пат познатиот стилист и водител беше

Read More

ВИДЕО: „Минирана“ Саботажа

„Минирана“ Саботажа, емитувана на 09 ноември 2018 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

ВИДЕО: „Преселна“ Саботажа

„Преселна“ Саботажа, емитувана на 05 ноември 2018 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

„Уште на трактор да се качат и ќе биде готово“: Сергеј ги испука сите балони (ВИДЕО)

„Веројатно се за на слава, за на Ивкова тргнати, да пејат Нишка бања, ама стилизирани како за „Ноќ на вештерките“, како за на свадба, уште погачи им недостигаат“, се изнервира

Read More

ВИДЕО: „Храбра“ Саботажа

„Храбра“ Саботажа, емитувана на 02 ноември 2018 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

(Видео) Пожар проголта стотици „масерати“ и „фијати“ на пристаниште во северна Италија

Стотици возила од марките „Фиат“ и „Масерати“ беа уништени денеска при пожар на пристаниште во градот Савона во северниот дел на Италија. Пожарот избувнал како последица на куса врска во

Read More

ВИДЕО: „Хазардерска“ Саботажа

„Хазардерска“ Саботажа, емитувана на 29 октомври 2018 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

(ВИДЕО) Музеј на пицата е отворен во Њујорк

Погледнете (ВИДЕО) Музеј на пицата е отворен во Њујорк Art and pizza hand in hand The first museum dedicated to pizza opens in New York. Posted by PlayGround + on Недела,

Read More

(ВИДЕО) Микро оригами влегува во телото и да оперира

Погледнете (ВИДЕО) Микро оригами влегува во телото и да оперира Fold up robots Swallow these tiny origami robots that fold up and fix you from the inside. Posted by PlayGround +

Read More

ВИДЕО: „Диригентска“ Саботажа

„Диригентска“ Саботажа, емитувана на 26 октомври 2018 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

„Зошто некој сака да се нашминка како да му се очите наопачки?“: Добредојдовте во Недојдија со Сергеј Варошлија (ВИДЕО)

Емисијата „Мода“ на модниот критичар Сергеј Варошлија е се погледана. Фактот дека ја следи голема фан база говорат и бројките, но и коментарите кои постојано пристигнуваат на негова адреса. Покрај

Read More

(ВИДЕО) Од сон во реализација – првото рачно изработено Ламбурџини во Македонија

Од сон и идеја до реализација. Менсур Кадриу од Арачиново е креаторот на автомобилот изработен по моделот на Ламбурџини. Пред камерата на 1ТВ, Кадриу раскажува како од Рено Лагуна направил

Read More

Џејсон Деруло го објави спотот за новиот сингл со Дејвид Гета и Ники Минаж (ВИДЕО)

Светската суперѕвезда Џејсон Деруло на само неколку дена пред концертот во Србија во Белград објави официјален спот за својот најнов сингл “Goodbyе” со Дејвид Гета, Ники Минаж и Вилијам Вилиамом.

Read More
view more articles

Актуелно