back to homepage

Видео

ВИДЕО: Заев и Пендаровски свиреа на гитара на митингот во Охрид

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев на вечерашниот митинг во Охрид „засвиереа“ на гитара додека се слушаше химната на кампањата. …ЗАЕВ ЗАСВИРЕ НА ГИТАРАТА НА ОРИЃАНСКИ НА МИТИНГОТ

Read More

ВИДЕО: „Ненаситна“ Саботажа

„Ненаситна“ Саботажа, емитувана на 19 април 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Сергеј Варошлија: Лошо изгледате такви истргани! (ВИДЕО)

Сергеј Варошлија во својот препознатлив стил во уште едно издание на Студио 1 „Мода“ имаше пофалби и критики за модните погодоци и катастрофи. Девојката во плавото „бејби долче“ како што

Read More

ВИДЕО: Кандидатите за претседател на заедничко кафе пред последната дебата

Денеска во ТВ21 се снимаше последната претседателска дебата пред првиот круг од претседателските избори. Кандидатите седнаа на заедничко кафе пред снимањето. Pendarovski në TV21 në kafe të përbashkët me kandidatët presidencial

Read More

Сергеј Варошлија: Ова е изглед за никаде, немојте да се фотографирате боси! (ВИДЕО)

-Ова е изгледа за никаде, немојте да се фотографирате боси! – само што не му пукна душата на Сергеј. Верувајте, погледнете го новото издание на Студио „Мода“ затоа што и вас

Read More

ВИДЕО: Парижани ја пеат „Ave Maria“ додека ја гледаат катедралата „Нотр Дам“ во пламен

На социјалните мрежи се споделуваат видеа од луѓе кои се собрани на улиците на Париз како ја гледаат катедралата „Нотр Дам“ во пламен, и ја пеат „Ave Maria“. Ave Maria pic.twitter.com/lb6Y5XV05a

Read More

ВИДЕО: „Локум“ Саботажа

„Локум“ Саботажа, емитувана на 15 април 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

ВИДЕО: Моментот кога падна главната купола на катедралата „Нотр Дам“ во Париз

Познатата катедрала Нотр Дам во Париз е зафатена од пожар. Погледнете го моментот кога падна главната купола: The moment #NotreDame’s spire fell pic.twitter.com/XUcr6Iob0b — Patrick Galey (@patrickgaley) April 15, 2019 „Избувна

Read More

ВИДЕО: Се појави снимка на која Асанж вози скејтборд во Еквадорската амбасада

Видео запис од безбедносни камери во Eквадорската амбасада се прошири на социјалните мрежи, каде што може да се забележи основачот на Викиликс, Џулијан Асанж како вози скејтборд. Видеото е снимено

Read More

ВИДЕО: Силјановска и Пендаровски во поинакво издание во „Еден на Еден”

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана Силјановска Давкова играше рокенрол со Жаре, а Стево Пендаровски

Read More

ВИДЕО: „Ноктурна“ Саботажа

„Ноктурна“ Саботажа, емитувана на 12 април 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А

Read More

Кечијанг: Решавањето на спорот со Грција е резултат на лидерството на двете земји

Премиерот на Кина, Ли Кечијанг го поздрави решавањето на билатералниот спор со Грција и рече дека тоа е резултат на лидерството на двете земји и мудроста на граѓаните да бидат

Read More

ВИДЕО: Силјановска игра рокенрол, а Стево „гура југо“ во „Еден на еден“

Гордана Силјановска Давкова игра рокенрол, а Стево Пендаровски прави квиз за НБА – во екот на политичката кампања, „Еден на Еден“ на Канал 5 телевизија е местото каде што претседателските

Read More

ХИТ ВИДЕО: Жени креваат плакат во раце и викаат во хор за Силјановска

Хит на социјалните мрежи е видеото од кампањата на претседателскиот кандидат Гордана Силјановска на која неколку жени се снимени како креваат знаме во раце и пеат во хор за неа.

Read More

(ВИДЕО) 360˚ Сексуалните работници бараат декриминализација на начинот на кој заработуваат за живот: репортажа од Скопје и исповед на активистка од Струмица

Снимките од комплексот судови во Скопје се прв синоним за лицето на правдата во земјава. Но, откако ќе се изгасат светлата во судските згради, на овој простор се палат други

Read More
view more articles

Актуелно