back to homepage

Uncategorized

ВИДЕО: Абдулменаф Беџети, Зеќерија Реџепи и Улбер Села во „Патот кон“ на Алсат-М

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата „Патот кон“ на Алсат-М, каде гостуваа академик Абдулменаф Беџети, професорот на Тетовскиот универзитет Зеќерија Реџепи и Улбер Села, професор на Тетовскиот универзитет и

Read More

Таксистот од Скопје дел од разработена шема или жртва на шверц мафијата со злато ?

Пред три дена четириесет и тригодишниот македонски државјанин Роберт.Ј. на преминот „Прешево“ е уапсен бидејќи шверцувал 14,4 килограми златен накит и 99.000 евра во кеш, извести денеска српската Царинска управа.

Read More

Мелита ги чести жените за 8-ми март,еве како

Тв водителката Мелита Ракичевиќ реши за Денот на жената 8-ми  март да ги почести сите припаднички на понежниот пол со неверојатен попуст на фенси бундите од 7.990 денари. Мелита вели

Read More

Тања Орданоска Кристи сопственик на “Squeeze me“- Го донесов Лондон во Скопје

Тања Орданоска Кристи повеќе од 20 години работи во областа на гастрономската индустрија како консултант на инвеститори во Лондон,Британија.Денес по сите години живеење во британската кралска престолнина Тања се враќа

Read More

СДММ: Ја виде ли Груевски најболната слика-колку чевли останаа неизносени?

„Никола Груевски во страв, немоќ и очај се обидува да глуми нешто што одамна не е. Наместо да бега од јавноста и од новинарите, Никола Груевски денеска требаше да се

Read More

Уште во 2012 предупредив дека мора да се преземат итни мерки за Латас, да се запре ова медиумско лудило

Фејсбук статус на Замир Мехмети: Како поранешен член на тогашен совет за радиодифузија , денес позната како агенција за медиуми ми текна на една од нај жустрите дебати што некогаш

Read More

Строго контролирани граѓани во Грујостан

Куртонските доушници дојавиле дека денес претпладнето Ванхауте пиел кафе со мене и со уште неколкумина други во ресторанот “Гурмет”. Демек, тајна средба на “тајно место”! Чуле-не дочуле. Јас не сум

Read More

МЕША СЕЛИМОВИЌ и ТВ СИТЕЛ- професионално и избалансирано интервју (дуел)

Во однос на синоќешното ,,професионално и избалансирано интервју” на ТВ СИТЕЛ најдобро говори една мудра изрека на Меша Селимовиќ: ,,Лигавците, тоа за мене се најдолните луѓе во светот, најштетните и

Read More

Најмалку сто повредени во судар на два воза во Германија

Најмалку сто лица се повредени, од кои осум се во критична состојба во судар на два патнички воза во германскиот град Бад Ајблинг во Баварија, јавуваат германските медуми. Според медиумите

Read More

Одложено рочиштето против Заев за случајот „Поткуп“

Судењето против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за случајот „Поткуп“, кое денеска требаше да почне во Основниот суд Скопје 1, е одложено. Рочиштето, како што пренесува „Телма“, е одложено бидејќи

Read More

Македонскиот Уставен суд ја потврди казната за новинарите кои цитираа изјава со обвинение за корупција

Иако сега веќе е поранешен шеф на македонската Управа за безбедност и контраразузнавање, се чини дека Сашо Мијалков сè уште има големо влијание врз судскиот систем во земјата, особено кога

Read More

Папарацо-Со кого беше Елена Ристеска во “Дежаву“ ?

Поп-пејачката Елена Ристеска фатена папарацо во “Дежаву“. Елена беше во женско друштво и во рацете го држеше новиот албум  со интересен  наслов “Без шминка“. На коверот на албумот таа е

Read More

Добриот технократ Груевски

Пред повеќе од десетина години Мирка Велиновска објави еден впечатлив портрет на внатрешниот, скриен лик на сегашниот премиер Никола Груевски, насликан во стилот на хипер-реализмот. Тој портрет на Груевски, како

Read More

Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово, сопатничката завршила на Ургентен

На автопатот Скопје-Тетово вчера во 16 часот се случила сообраќајна незгода во која Б.И.(27) од село Калиште, гостиварско, управувајќи автомобил „БМВ“ со италијански национални ознаки, изгубил контрола и излетал од

Read More

Сузана Манчиќ доаѓа во Скопје

Регионалната конференција „Профемина 2015“, која веќе три години успешно се одржува во Белград, овој пат првпат се организира и во Македонија, во организација на македонското списание „Убавина&здравје“, на 15 декември

Read More