back to homepage

Шоу-Биз

Џеј Ло се појави во секси издание, но нешто друго го привлече вниманието на јавноста (ФОТО)

По веридбата на Бахамите, Џенифер Лопес и Алекс Родригес се вратија на секојдневните активности. Имено, тие пред некој ден се појавија во теретаната во Мајами, каде пристигнале со „ѕверот“ Ролс

Read More

Стефонатор и Џипи гости кај Сергеј Варошлија (ВИДЕО)

Сергеј Варошлија во петокот имаше едно поинакво издание на „Мода“, а причина за тоа беа неговите интересни гости. Станува збор за младите и популарни јутјубери Стефонатор и Џипи. Тие заедно

Read More

Предизвик во живо: Гледајте како поминаа Стефонатор и Џипи во Ексклузив (ВИДЕО)

Тие се моментално едни од најпопуларните тинејџери во нашата земја, а причина за тоа се нивните видеа на Јутјуб. Стефонатор и  Џипи беа гости во петочното издание на Ексклузив каде

Read More

Панки од „Куку Леле“: Тешко е да си самохран родител, ама се снаоѓам (ВИДЕО)

Сашо Каимовски или на јавноста познат како Панки од „Куку Леле“ бил секогаш интересен за јавноста, особено во последно време поради неговиот физички изглед. Тој ретко зборува пред тв-камерите за

Read More

(ВИДЕО) Слаткар распали по Панчо како никогаш до сега: Луѓе како него мора да исчезнат!

2Бона и Слаткар овие денови се најактуелни на македонската музичка сцена откако нивната најнова песна „Дијаманти“ стигна до 1,000,000 прегледи за само 2 недели. Причината за гостувањето беше токму таа,

Read More

Сергеј Варошлија: Што сака да каже сликана во отпад, во некој крш? (ВИДЕО)

Сергеј Варошлија во ова издание имаше пофалби за струмичките маски кои продефилираа на улиците во Струмица со лик како неговиот. Потоа нормално како и во секоја емисија имаше негативни коментари

Read More

(ВИДЕО) Мики Јовановски Џафер во „Ексклузив“: Пијам чај од очај!

Човекот кој е идол на постарите генерации, човекот кој остави печат со неговиот најголем хит „Сонце за три светови“ одлучи да поразговара со нас на неколку интересни и приватни теми.

Read More

Свршеникот на Џенифер Лопез уловен со модринка под окото

По информациите дека ја изневерува Џенифер Лопез, нејзиниот свршеник Алекс Родригез е фотографиран со модринка под окото. Во тој миг тие биле на аеродром во Мајами по пристигнувањето од престој

Read More

Министерот Љупчо Николовски за Ексклузив откри детали од приватниот живот! (ВИДЕО)

Љупчо Николовски е еден од најмладите министри во Владата на Република Северна Македонија. Скромен, ненаметлив и посветен на својата професија. До сега него сте имале прилика да го гледате само

Read More

Бекам лут поради негова статуа, а на неа тој со три заба и голема брада

Поранешниот англиски репрезентативец Дејвид Бекам бил многу возбуден пред да ја види својата статуа, која фудбалскиот клуб ЛА Галакси ја изработил во негова чест. Но откако ја видел, возбудата ја

Read More

Сергеј Варошлија: Чека автобус во еден правец, накај Европа, чекаш пат за во недојдија, за каде девојко?

Сергеј Варошлија во својот препознатлив стил во уште едно издание на Студио 1 „Мода“ имаше пофали и критики за модните погодоци и катастрофи. Девојката што беше завртена накај ѕид, сепак

Read More

Драган Вучиќ: Ме разведуваа низ целиот живот, но издржав со Весна 40 години! (ВИДЕО)

Тимот на Ексклузив одлучи да ви ја претстави љубовната приказна на еден од најпознатите ТВ водители од Македонија Драган Вучиќ и неговата сопруга Весна Вучиќ. Нивната приказна е навистина за

Read More

„Ексклузив“: Маја Вукичевиќ се омажи за иселеник од Австралија (ВИДЕО)

Позната пејачка Маја Вукичевиќ која своевремено се повлече од македонската музичка сцена, засекогаш ќе ја паметиме по нејзината убавина и нејзиниот најголем хит Зборови. Но, иако за нејзе ретко се

Read More

„Ексклузив“: Струмичкиот карневал уште еднаш ги оправда очекувањата! (ВИДЕО)

Изминатиов викенд центар на случувањата беше Струмица, каде се оддржаа Струмичките карневали. Многу маски продефилираа по улиците на еден од најубавите градови во Македонија, можеше да се видат и маски

Read More

ВИДЕО: Лозано ја објави новата песна „Мајко“, веќе има преку 100.000 прегледи

Минатата година беше негова, а очигледно ништо поразлично нема да биде и оваа 2019! По „Надеж“, Влатко Лозаноски – Лозано ви ја претставува неговата најнова песна со наслов „Мајко“, која

Read More
view more articles

Актуелно