back to homepage

Избор

ВИДЕО: Запната Саботажа

„Запната Саботажа“, емитувана на 14 јуни 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Засрамете се

Срамота е најблагиот збор кој може да се каже по оној СКАНДАЛ што му се случил во Прилеп на нашиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиовски кој родум е од прилепско Црнилиште

Read More

Салиу: Класична метла во ДУИ по бомбите на Ел Чека

Во ДУИ започна процес за промена на раководните органи иако нејзините челници одбиваат да го употребат популарниот термин “метла”. Под притисок на содржините нелегално објавени во бомбите на Ел Чека

Read More

Видео: Љубчо Георгиевски: Гоце Делчев бил директор и учител во бугарското училиште

“На кое училиште во Штип, Гоце Делчев беше директор? Одговорот е многу едноставен. Гоце Делчев беше учител и директор во Бугарското училиште во Штип. Тогаш немаше Македонски училишта, имаше Српски,

Read More

Могерини – Пендаровски: Северна Македонија треба да добие датум за преговори

Претседателот Стево Пендаровски, денеска во Брисел оствари билатерална средба со заменик-претседателот на Европската комисија и висок претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика, Федерика Могерини, соопшти кабинетот

Read More

Заев: Политичките одлуки во земјата ќе зависат од пораките на ЕУ и Меркел

Политичките одлуки во земјата за тоа дали ќе има реконструкција на Влада или предвремени избори ќе зависат од одлуката на Европскиот совет и како европските земји ќе ги постават работите,

Read More

ВИДЕО: Саботажа-Будилник

„Саботажа-Будилник“, емитувана на 10 јуни 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Место Вангеловски, претседателот на судски совет Здравев стави други тројца судии за разрешување, пријавени од Вангеловски

Ни новиот претседател на Судскиот совет Киро Здравев, колега на претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски, нема намера брзо да ги стави на дневен ред него и уште двајца врховни

Read More

Судскиот совет постапува во врска со притворот на Кочан за тројца врховни судии, меѓу кои и Вангеловски

Претседателот на Судскиот совет Киро Здравев одговарајќи на новинарско прашање во врска со постапките за тројцата врховни судии, кои заедно надгласаа двајца колеги во кривичниот совет на Врховниот суд со што

Read More

Природна и сигурна метода за отстранување на хемороидите за 7 дена. Илјадници луѓе ја тестираа и се ослободија од болката крварењето и непријатноста!

Природна и сигурна метода за отстранување на хемороидите за 7 дена. Илјадници луѓе ја тестираа и се ослободија од болката крварењето и непријатноста! Експертите за хемороиди и луѓето кои некогаш

Read More

ВИДЕО: Нестабилна Саботажа

„Нестабилна Саботажа“, емитувана на 7 јуни 2019 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Нека разберат клетите “Ш“ и македонскиот десничарски идентитетски мит

Во паролите на омраза упатени кон другите, Албанците, а во чест и по повод радоста за успехот на ракометниот клуб „Вардар“, значаен дел од толпата т.н. Комити навивачи на „Вардар“

Read More

ВИДЕО: Коперфилд Саботажа

„Коперфилд Саботажа“, емитувана на 3 јуни 2019 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Read More

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела

Се викам Стојан, имам 67 години и сум пензиониран инженер. Кога се пензионирав, само сакав да уживам во слободното време и мирот, времето кое ќе го минувам со внуците, партиите

Read More

Силно невреме направи огромни штети врз земјоделието и услови локални поплави – очекувајте ново НЕВРЕМЕ понатаму

Под влијание на исклучително вла7на и нестабилна воздушна маса во изминатите часови во поголемиот дел од државава се разви интензивен развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, силни грмежи,

Read More