back to homepage

Шоу-Биз

Џерард Батлер сподели слика од својата изгорена куќа во Калифорнија

Шкотскиот глумец Џерард Батлер, кој живее во Калифорнија, на Твитер сподели слика од својата куќа во Малибу, којашто целосно изгоре во пожар. – Се вратив дома во Малибу по евакуацијата.

Read More

Сергеј Варошлија: „Еве ги, моми на чешма дојдоа да се замијат“ (ВИДЕО)

Ако го пропуштивте петочното издание на емисијата „Мода“ со Сергеј Варошлија, истото е веќе објавено на Јутјуб и мож  да го погледнете подолу. Инаку и овој пат познатиот стилист и водител беше

Read More

(ВИДЕО) Џамбазов демантираше дека е во болница: Македонијo, прибери се!

Игор Џамбазов вечерва преку видео обраќање ги демантираше информациите дека бил итно однесен во болница. Тој им ги заблагодари на хејтерите што во овој напнат ден се сетиле на него

Read More

Милан Поповиќ ја пријави Северина за семејно насилство

Адвокатскиот тим на поранешниот партнер на Северина Вучковиќ, Милан Поповиќ ја пријавил познатата хрватска пејачка во Центарот за социјална заштита поради семејно насилство. Обвинението се заснова на и-мејл што пејачката

Read More

Во Скорпион забава со Огнен Здравковски и Енерџи бенд

Миленикот на помладата публика Огнен Здравковски во петок ке пее во клубот Скорпион. Во сабота ке гостуваат Енерџи бенд. Забавата ќе стартува на полноќ.

Read More

Интервју со Здравко Чолиќ: Најголем дар од Бог е со гласот да развеселуваш луѓе и да шириш позитивна енергија

Најголемата музичка ѕвезда на овие простори и миленик на сите генерации Здравко Чолиќ по четири годишна пауза на 10 и 17 ноември ќе одржи два големи коцерта во ВИП Арената

Read More

Џони Деп во јануари во Србија поради снимање филм

Познатиот холивудски актер Џони Деп ќе ја посети Србија во јануари следната година за снимање на филм за воениот фотограф Јуџин Смит. Снимањето на филмот „Минамата”, именуван по болеста предизвикана

Read More

Затвор, тужби, опседнатост со жени: Eве што ќе гледате во понеделничкиот „Ексклузив“ (ВИДЕО)

Информација од прва рака. Пеце Наумовски, Игор Кралевски и Сара Мејс – теми во новиот понеделнички „Ексклузив“. Погледенте што ќе гледате: 

Read More

„Уште на трактор да се качат и ќе биде готово“: Сергеј ги испука сите балони (ВИДЕО)

„Веројатно се за на слава, за на Ивкова тргнати, да пејат Нишка бања, ама стилизирани како за „Ноќ на вештерките“, како за на свадба, уште погачи им недостигаат“, се изнервира

Read More

ГАЛЕРИЈА: Како изгледаше хуманитарниот концерт во чест на Тоше

Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, на кој беше промовиран неговиот нов албум „Тајно место“(Secret Place) со нови, досега необјавени песни, се одржа синоќа во ВИП Арена „Борис Трајковски“. Фото – МИА

Read More

Алек Болдвин уапсен поради тепачка за паркинг место

Холивудскиот актер Алек Болдвин е уапсен денеска во Њујорк поради тепачка за паркинг место. Полицијата соопшти дека Болдвин (60) е приведен на Менхетн, откако удрил возач кој „се уфрлил“ на

Read More

Концертна промоција на новиот албум на Тоше Проески

Во ВИП Арена „Борис Трајковски“ утре ќе биде одржан хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески, каде ќе биде промовиран неговиот нов албум „Тајно место“(Secret Place). На концертот ќе настапуваат многу македонски

Read More

„Нека горат овие фустани“: Сергеј со генијална маска за „Ноќ на вештерките“ (ВИДЕО)

„Ноќ на вештерките“ со Сергеј Варошлија. Уникатен, незаменлив и автентичен на својата работа, модниот критичар како таков го зеде празничниот ден за да ја изненади својата публика во македонската, но

Read More

(ВИДЕО) Mодни катастрофи: Елена Стефановска и Сара Мејс на „тапет“ кај Сергеј Варошлија

„Дали Елена без стил на главата има гнездо?“, остана без зборови модниот критичар. Во новото издание на емисијата „Мода“, покрај стандардните рубрики, овој пат Сергеј Варошлија ги „потфати“ јавните личности,

Read More

Нерасчистени сметки: Гавазова го возврати ударот кон Велевска (ВИДЕО)

Долго време не сакаа да признаат за јавноста, но екипата на „Ексклузив“ успеа да дознае и тоа не од било кого, туку од самите нив. Македонската фолкерка Елена Велевска од

Read More
view more articles

Актуелно