Борисов изрази жалење за автобуската несреќа

Борисов изрази жалење за автобуската несреќа
14.02.19   09:46

Прочитано : 56

Print This Article

Бугарскиот премиер Бојко Борисов изрази жалење за жртвите во тешката автобуска несреќа што вчера попладне се случи на автопатот Скопје – Тетово.

-Со болка ја слушнав веста дека на патот Скопје – Тетово животот го загубија 14 лица. Им изразувам жалење на најблиските на загинатите и посакувам брзо заздравувње на повредените, изјави Борисов.

Во тешката автобуска несреќа кај селото Ласкарци вчера попладне се преврте автобус на компанијата „Дурмо турс“ во која загинаа 14 лица. Владата на својата вонредна седница синоќа прогласи дводневна жалост.

  Категории: