Благајник запомнил податоци од 1.300 кредитни картички, па крадел од парите

Благајник запомнил податоци од 1.300 кредитни картички, па крадел од парите
11.09.19   08:51

Прочитано : 569

Print This Article

Благајник од Токио користејќи го своето „фотографско паметење“, успеал да запомни податоци од кредитни картички на 1.300 купувачи, со цел – да краде од нивните пари.

Засега неидентификуваниот маж, работел скратено работно време во шопинг-центар. Бил фатен минатата седмица, откако со туѓа картичка преку интернет купил чанта вредна 2.600 долари, јави Си-Eн-Eн.

Човекот е в притвор и не се знае дали има ангажирано адвокат.

  Категории:
view more articles

Актуелно