Автомобил удрил во пешак и тешко го повредил

Автомобил удрил во пешак и тешко го повредил
23.10.18   11:21

Прочитано : 125

Print This Article
loading...

Автомобил „рено клио“ со тетовски регистерски таблици управуван од Д.Т.(44) од селото Сараќино удрил во пешакот Б.Б.(74) од Тетово.

Од ударот пешакот се здобил со тешки повреди по шо бил пренесен во тетовската Клиничка болница.

Полицијата извршила увид и ги утврдува причините за сообраќајката.

loading...
  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести