Аријана Гранде ја прекина турнејата поради болест

Аријана Гранде ја прекина турнејата поради болест

Аријана Гранде мораше да ја прекине турнејата „Sweetener”, поради тегобите коишто ја мачат веќе некое време, поточно – уште од настапот во август во Лондон, како што гласи нејзината објава на Твитер.

Познатата поп-пејачка тврди дека гласот ѝ звучи добро, но поради болест снемала здив на сцената, па уште тогаш се посомневала дека нема да може да продолжи со концертните должности. Во пораката таа истакнува дека состојбата ѝ се влошува и оти ќе мора да го откаже настапот во Лексингтон, Кентаки, САД.

Притоа, додава и дека болеста без дијагноза, е „грдо чувство“, како тоа што не може да голта, ниту пак, да ја подигне главата.

Иако сè уште не е сигурна што ги предизвикало нејзините здравствени проблеми, им вети на обожавателите дека ќе им се јави „веднаш штом открие што точно ѝ се случува со организмот“.