Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ

Анита Ангеловска-Бежоска нов предлог за гувернер на НБРМ
16.05.18   14:52

Прочитано : 292

Print This Article

Анита Ангеловска – Бежоска, актуелен вицегувернер во НБРМ е новиот предлог на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов за гувернер на Народнат банка на Република Македонија, потврдија од кабинетот на шефот на државата.

Новиот предлог на Иванов следи откако денеска добил писмено известување од Димитар Богов дека се повлекува од кандидатурата за гувернер на НБРМ.

Претседателот на Република Македонија новиот предлог го доставил денеска до Собранието на Република Македонија.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести