Ахмети: Ако Иванов ги аболицира осудените за 27 Април ќе има последици

Ахмети: Ако Иванов ги аболицира осудените за 27 Април ќе има последици
15.04.19   10:13

Прочитано : 463

Print This Article

Лидерот на ДУИ Али Ахмети порача дека претседателот Ѓорге Иванов ќе дејствува непромислено ако ги аболицира осудените за 27 април. Тој вели дека ако Иванов одлучи да ги аболицира, ќе има последици во државата.

– Тоа би било непромислен и неразмислен чекор, од страна на претседателот во заминување. Не знам колкав легитимитет би имал за да преземе таков чекор кој би предизвикал многу реакции – рече Ахмети во изјава за медиуми.

  Категории: