Адел се разведува по седум години љубов (ФОТО)

Адел се разведува по седум години љубов (ФОТО)
20.04.19   21:39

Прочитано : 518

Print This Article
694940094001_5349648749001_Adele-finally-admits-she-s-married

Британската музичка ѕвезда Адел (30) се разведува од својот сопруг по седум година врска – потврди нејзиниот пиар, а пишува британски „Гардијан“.

Адел и бизнисменот Сајмон Конецки беа заедно седум години, а се венчаа во 2016 година.

Пејачката се породи во 2012 година, а во соопштението до јавноста се наведува дека парот и по разводот заедно ќе се грижи за нивниот син.

  Категории: