Џорџ Клуни ги однел Бред Пит и Џенифер Анистон на таен состанок во Рим

Џорџ Клуни ги однел Бред Пит и Џенифер Анистон на таен состанок во Рим
12.07.19   12:05

Прочитано : 573

Print This Article

По 14 години откако  Бред Пит и Џенифер Анистон се разведоа, се чини дека нивниот пријател Џорџ Клуни сам себе си задал мисија повторно да ги спои, пренесува „Мирор“.

Неговиот план започнал така што поранешните сопружници ги поканил да одат со него и со неговата сопруга Амал (41) на тајно патување во Рим.
Причината за ова е тоа дека Џорџ сака да го види еден од своите најдобри пријатели повторно среќен. Според неог, тоа значи само едно – повторно во врска со Џенифер.

Така, Бред и Џенифер остнале во приватна вила во Рим. Клуни се организирал, кажувајќи дека сместување резервирал за своите родители, за да не има никакви љубопитливи очи.

Испаднало романтично, благодарение на персоналот кој се однесувал многу дискретно.

Интересно е дека Бред бил заинтересиран на нов заеднички живот со Џенифер, но се чини дека на Бред нема да му успее, со оглед на тоа дека, како што рекла Џенифер, два нејзини брака завршиле бидејќи „среќата повеќе не постоела во тој договор“.

  Категории: