Јуве му бара нов тим на Џан

Јуве му бара нов тим на Џан
12.08.19   18:26

Прочитано : 263

Print This Article

Раководството на италијанскиот хегемон Јувентус има намера да ги намали трошоците за платите на тимот. По тој повод, „бјанконерите“ сакаат да се разделат со играчот од средниот ред Емре Џан, пренесува „Спорт Медијасет“.

Јувентус исто така сака да се раздели со играчот од средниот ред Сами Кедира. Тренерот Маурисио Сари, сепак, инсистира на тоа дека му треба Германецот во тимот.

Емре Џан му се придружи на Јувентус минатото лето како слободен агент од Ливерпул. Германецот има договор до летото 2022 година со годишна плата од 4 милиони фунти. Тој исто така доби и бонус за потпишување од 14 милиони.

Како дел од Јувентус, тој одигра 37 натпревари во својата дебитантска сезона, постигнувајќи 4 голови и 1 асистенција.

  Категории: