Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска

Јанева во вторник ќе дава исказ пред Русковска
21.09.19   09:29

Прочитано : 187

Print This Article

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Данаилова-Фрчкоска, во интервју за „360 Степени“ откри дека специјалната јавна обвинителка Катица Јанева повторно ќе се појави пред обвинителката Вилма Русковска која го води предметот „Рекет“.

„Повторно е повикана. Во вторник ќе дава исказ“, рече Данаилова-Фрчкоска.

Целото интервју подгледнете го тука.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести