Фудбалски тренер ги повел сопругата и љубовницата на Светското првенство

Фудбалски тренер ги повел сопругата и љубовницата на Светското првенство
13.07.18   23:35

Прочитано : 1,263

Print This Article

Хуан Карлос Осорио со години е во брак со Јулиет Осорио, но во последните неколку години тој има љубовница која стана јавна тајна во Мексико.

Љубовницата на мексиканскиот тренер е 30-годишната спортска новинарка Маријана Закаријас, која е 26 години помлада од Осорио.

Закаријaс на Инстаграм има 27 илјади следбеници, а бидејќи нејзините главни атрибути се облините и љубовта кон фудбалот, мажите ширум светот ја обожуваат.

Surely. Mexico manager Juan Carlos Osorio reportedly took both his wife & his mistress to Russia for the #WorldCup pic.twitter.com/k4ogEANzX7

— Idah Waringa (@IdahWaringa) July 13, 2018

Јулиет Осорио го следела натпреварот во друштво на синовите кои ги има со мексиканскиот тренер, додека љубовницата се наоѓала далеку од очите на јавноста.

Сепак, на својот Инстаграм профил, Маријана се пофалила со фотографии од стадионот и туристичките атракции во Русија. Бројните медиуми и корисниците на социјалните мрежи се прашуваат која од нив две го тешела тренерот по испаѓањето од Светското првенство.

  Категории: