Заев: Бизнисмени ми се обратија дека се уценувани, го пријавив тоа

Заев: Бизнисмени ми се обратија дека се уценувани, го пријавив тоа
17.07.19   12:47

Прочитано : 1,628

Print This Article

Во период кога во јавноста топ тема е случајот „Рекет“, премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција одговарајќи на новинарски прашања рече дека и него му се обратиле уценувани бизнисмени.

– Да, ми се обратиле бизнисмени дека биле уценувани. Се знае како постапува секој граѓанин, така постапува и премиерот. Го пријавив тоа – рече Заев.

  Категории:
view more articles

Останати вести