(Видео) Трамп на чај кај британската кралица Елизабета Втора

(Видео) Трамп на чај кај британската кралица Елизабета Втора
13.07.18   23:30

Прочитано : 323

Print This Article

Британската кралица Елизабета Втора го пречека американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија во замокот Виндзор.

Таа ги пречека во дворот со почесен кралски поздрав, по што следеше воен оркестар и интонирање на американската химна.

Трамп и кралицата извршија смотра на почесната стража пред да влезат во замокот на куса средба со шоља чај.

President Trump has met the Queen

President Trump has met the Queen at Windsor CastleFollow our live blog here: https://trib.al/kY7B84w

Posted by Sky News on Петок, 13 јули 2018

  Категории:
view more articles

Актуелно