ВИДЕО: Возачот на Путин загина во страшна сообраќајка

ВИДЕО: Возачот на Путин загина во страшна сообраќајка

Во страшна сообраќајна несреќа загина возачот на рускиот претседател, Владимир Путин, со 40-годишно искуство.

Веќе се појави и снимка од несреќата, која се случила на Авенијата Кутузовски.

https://youtu.be/-leAelW7QgU

Сообраќајката ја предизвикал Мерцедес кој изгубил контрола и влетал во BMW-то на Путин.

Од силниот удар автомобилот се преполовил а возачот загинал на самото место.