ВИДЕО: Снимка од паднатиот авион кај селото Кожле

ВИДЕО: Снимка од паднатиот авион кај селото Кожле
6.09.16   23:07

Прочитано : 2,501

Print This Article

Телевизија Нова објави снимка од местото каде попладнево падна авионот од марка „Пајпер“. На снимките може да се видат остатоците од авионот кој се урна кај селото Кожле.

Шестмина патници и членови на екипажот имало во авионот марка „Пајпер“ кој попладнево исчезна од радарот на Контролата на летање при скопскиот аеродром „Александар Велики“.

Полицијата потврди дека сите шестмина патници се загинати, од нив четворица биле италијански и двајца биле косовски државјани.

 

view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести