ВИДЕО: Скандал на Оскарите – погрешен филм ја доби наградата, се случи хаос на сцената…

ВИДЕО: Скандал на Оскарите – погрешен филм ја доби наградата, се случи хаос на сцената…
27.02.17   10:57

Прочитано : 1,250

Print This Article

Крајот на годинешните Оскари заврши со скандал, кога по грешка друг филм беше прогласен за најдобар.

Наместо победникот „Месечевата светлина“ (Moonlight), презентерите Ворен Бити и Феј Данавеј направија грешка, ја прочитаа информацијата од погрешен плик и објавија дека „Ла ла ленд“ е најдобар филм.

Откако тимот на „Ла ла ленд“ се качи на сцената да ја прими златната статуетка и започна да се заблагодарува, воочено е дека е направена забуна и „Месечевата светлина“ е прогласен за најдобар филм на 89-тото доделување на „Оскар“.

Погледнете го хаосот.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: