ВИДЕО: Погледнете како падна Мурињо прескокнувајќи препрека

ВИДЕО: Погледнете како падна Мурињо прескокнувајќи препрека
10.09.18   09:03

Прочитано : 504

Print This Article

Паѓањето на Мурињо (видео)

Португалскиот фудбалски стручњак и тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо имаше мала непријатност на еден од влезовите на стадионот „Вембли“.

„Специјалниот“ во саботата вечер беше да го гледа натпреварот меѓу Англија и Шпанија (1:2). Прескокнувајќи една препрека, Мурињо се сопна и падна.

Паѓањето на Мурињо предизвика бројни реакции на социјалните мрежи.

  Категории: