ВИДЕО: Нереди низ Париз – демонстранти бараат правда за младиот Тео

ВИДЕО: Нереди низ Париз – демонстранти бараат правда за младиот Тео
17.02.17   19:15

Прочитано : 104

Print This Article

Протестите кои започнале за поддршка на Тео, момче кое наводно полицајците го силувале со палка, се проширија денеска кон центарот на Париз.

Околу 200 демонстранти се собраа вчера во населбата Барбе во која протестирале поради наводното силување. Барале правда за Тео со извиците: „Простуваме, но не забораваме”.

 

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: