ВИДЕО: МВР објави и втора снимка од синоќешниот протест

ВИДЕО: МВР објави и втора снимка од синоќешниот протест
18.06.18   18:59

Прочитано : 2,099

Print This Article
loading...

Министерството за внатрешни работи денеска објави ново видео од синоќешниот протест против договорот со Грција пред Собранието.

На протестот беа повредени неколку граѓани и полицајци, а имаше и приведени. За време на протестот полицијата употреби солзавец, со образложение дека спречиле упад во Собранието.

Истрага за синоќешните случувања пред Собранието покрена и Основното јавно обвинителство Скопје.

loading...
  Категории: