(ВИДЕО) Јана со „Dance Alone“ ќе ја претстави Македонија на Евровизија

(ВИДЕО) Јана со „Dance Alone“ ќе ја претстави Македонија на Евровизија
10.03.17   22:28

Прочитано : 1,852

Print This Article

„Dance Alone“ е насловот на Евровизиската песна со којашто Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62-тото издание на Изборот на Песна за Евровизија коешто ќе се одржи во Киев, Украина од 9 до 13 мај.

Јана Бурческа настапува на 11 мај во првата половина на второто Евровизиско полуфинале, а дополнително се очекува од продуцентите на шоуто да биде одреден и конечниот редослед.

 

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: