ВИДЕО: Енрике Иглесијас возеше низ Мајами после Ирма, снимките ги објави на интернет

ВИДЕО: Енрике Иглесијас возеше низ Мајами после Ирма, снимките ги објави на интернет
12.09.17   12:18

Прочитано : 1,564

Print This Article

Веднаш откако ураганот Ирма се оддалечи од Мајами, поп-пејачот Енрике Иглесијас влегол во својот автомобил и почнал да се вози низ родниот град за да ги види последиците што катастрофалното невреме ги оставило зад себе.

„Навистина е тажно ова што се случува во Мајами, со луѓето чиишто животи се засегнати“, вели тој на една од снимките.

  Категории:
view more articles

Актуелно