ВИДЕО: Дали поларната зима ќе донесе енергетска криза? Интервју со Кочо Анѓушев

ВИДЕО: Дали поларната зима ќе донесе енергетска криза? Интервју со Кочо Анѓушев
11.01.17   12:37

Прочитано : 513

Print This Article

Дали поларната зима ќе донесе енергетска криза? Потрошувачката на струја во земјава достигна пик. Македонија во моментов увезува електрична енергија по цена која е рекордно највисока. ЕЛЕМ сеуште не може да го покрене третиот блок на РЕК Битола.

Ви го пренесуваме интервјуто на 24 Вести со професорот Кочо Анѓушев, претседател на Македонската енергетска асоцијација.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o