Утре попладне ќе има невреме

Утре попладне ќе има невреме
12.06.16   22:05

Прочитано : 1,838

Print This Article

Утре претпладне ќе биде малку до умерено облачно на североисток со услови за краткотраен дожд.

dozd

Попладне ќе биде променливо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 17 степени, а дневната ќе достигне максимални 29 степени. УВ индексот ќе има вредност 6.

Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со услови зa слаб дожд, а попладне ќе биде нестабилно со можност за пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести