Уште едно апсење на скопскиот аеродром утринава

Уште едно апсење на скопскиот аеродром утринава
11.10.18   14:51

Прочитано : 1,150

Print This Article
loading...

Во текот на ноќта во 01:00 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето Ј.С.(30) од Скопје се наоѓа на листата со мерка „А” (апси) за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Лицето било лишено  од слобода и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за спровод до Казнено-поправната установа Идризово.

Инаку, уапсено беше и едно лице вчера попладне, кое исто така се наоѓало на листата со мерка „А“ (апси)

loading...
  Категории: