Тимот на Свет подобар од американскиот тим на „Ол старот“ во Њу Орлеанс

Тимот на Свет подобар од американскиот тим на „Ол старот“ во Њу Орлеанс
18.02.17   12:31

Прочитано : 251

Print This Article

Кошаркарите од Тимот на Свет остварија победа на ноќешниот дуел против американскиот тим со 150:141.

133575735

Во Тимот на Свет настапија играчи кои се прва или втора сезона во НБА лигата, а истото правило важи и за американскиот тим. Најефикасен на дуелот беше Џамал Мари од Денвер, кој постигна 36 поени и го доби признанието МВП на натпреварот.

Во составот на САД најпрецизен беше Френк Камински од Шарлот со 27 поени.

Ова беше првиот настан на годинашниов „Ол стар“ во Њу Орлеанс.

Вечерва на програмата е натпреварувањето во забивање, шутирање тројки и „скилс џелинч“. Дуелот Исток – Запад на 66-то издание на „Ол стар“ ќе се одржи вечерта недела кон понеделник по европско време.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: