Столтенбер во тридневна посета во САД

Столтенбер во тридневна посета во САД
20.03.17   17:50

Прочитано : 67

Print This Article

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска ја започна тридневната посета на САД. Тој првпат ќе ја посети земјата, откако стапи на власт администрацијата на новиот американски претседател Доналд Трамп.

Утре, Столтенберг ќе се состане со американскиот министер за одбрана Џејмс Матис.

Тој во среда ќе учествува на заседание на министрите за надворешни работи на земјите од меѓународната коалиција што војува против Исламската држава, стои во соопштението на НАТО.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: