Средношкола се онесвестила и починала за време на наставата

Средношкола се онесвестила и починала за време на наставата
17.02.17   13:41

Прочитано : 2,200

Print This Article

Средношколка од  ГУЦ „Здравко Цветковски“ во Скопје вчера за време на наставата се онесвестила и починала. Трагедијата се случила за време на часот по историја во 18 часот и 30 минути.

zanas2-105050-696x311

Се работи за 18-годишната А.А.од Скопје на која во еден момент и се слошило, по што паднала од столчето. По неуспешниот обид од професорите да ја освестат била повикана  Итна медицинска помош. Тие се обиделе да ја реанимираат, но не успеале.

Истата била пренесена во Ургентен центар каде од страна на лекар била констатирана смрт.

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: