Спасов во станица тврдел дека бегал од полицајците оти не бил сигурен во нив?!

Спасов во станица тврдел дека бегал од полицајците оти не бил сигурен во нив?!
29.10.16   22:45

Прочитано : 11,200

Print This Article

Дополнителниот заменик министер за труд и социјала, Диме Спасов, и вечерва во полициската станица во Карпош дал исказ ист со верзијата која ја објавија куририте вечерва, односно дека го бркале, му тропале по возилото и му се заканувале па поради тоа морал да бега низ цело Скопје, дознава Либертас.

dime spasov

Запрашан а зошто тогаш побегнал и од полицијата која го застанала во Тафталиџе, наместо да им пријави дека го бркале, Спасов одговорил дека не бил сигурен и во полицијата и поради тоа се решил да се даде во бегство со трчање.

Инаку, според информациите на Либертас, Спасов и синоќа успеал да им побегне на Алфите со помош на Пасат со затемнети стакла кој го чекал во близина.

Слично нешто се случи и вечерва пред полициската станица во Карпош од каде Спасов им побегна на новинарите кои го чекаа со сив Фолксваген Пасат со затемнети стакла, најверојатно службено возило.

view more articles

Актуелно