Сопственикот на Кожувчанка – кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ

Сопственикот на Кожувчанка – кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ
14.09.17   15:39

Прочитано : 1,714

Print This Article

Кандидат за градоначалник на Кавадарци од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде сопственикот на Кожувчанка, Митко Јанчев.

Кандидатурата ја објавија денеска на прес конференција од ВМРО-ДПМНЕ, заедно со кандидати за многу други општини.

„За Кавадарци кандидат за градоначалник е Митко Јанчев, познат стопанственик, успешен човек, кој остварил голем број успеси во приватниот сектор, кој може многу да придонесе и за развојот на Кавадарци“, рече на пресот Емил Димитриев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Противкандидат му е Бетијан Китев од владејачкиот СДСМ.

  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести