back to homepage

Sample Page

(ВИДЕО) 360° Малиновски: Не значи дека нема да одговараат дури и ако помине рокот на СЈО

Во дебата за „360 Степени“, поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција, Драган Малиновски зборуваше за рокот кој СЈО согласно постоечкиот закон го има за покренување обвиненија, и

Read More

Општина Центар и годинава ќе субвенционира 1.111 велосипеди

Општина Центар, и оваа година ќе субвенционира средства за купување на нови 1.111  велосипеди. Проектот „Цел Центар на точак“, општината го спроведува четврта година по ред. Акцијата ќе се спроведува

Read More

СДСМ: Новата реформска Влада ќе ја врати дневната евтина струја, парите ќе се враќаат во семејствата!

„Да не беа блокирани демократските процеси за формирање нова реформска Влада од Ѓорге Иванов и Никола Груевски, овој викенд граѓаните ќе имаа цел ден евтина викенд тарифа на струјата, и

Read More

Фирма со негативен бонитет избрана да го гради клинички центар

Молк од министерството за здравство како конзорциум предводен од фирма со негативен бонитет, споротивно на тендерските услови е одбрана да го гради новиот Клинички центар, откако Телевизја 24 ги објави

Read More

Ресенчанец загинал сечејќи гранка од дрво

Во полициска станица Ресен вчера околу 13:10 часот било пријавено дека во село Долно Перово дошло до несреќен случај во кој Р.Т. (36) од Ресен починал. Р.Т. сечел дрва, односно

Read More

Пронајдено изгорено тело во пожар во куќа во Скопје

Вчера околу 21.30 часот во Скопје на улица „Христо Татарчев“ настанал пожар во куќа сопственост на К.М. (65). Во пожарот куќата целосно изгорела. Од страна на Бригадата за противпожарна заштита

Read More

СДСМ: Новата Влада е народот, не Груевски!

„700.000 граѓани на кредибилни избори, преку своите 67 избрани пратеници во Парламентот гласаа за промени и за нова реформска Влада“, стои во реакцијата на СДСМ. „Никола Груевски не е повеќе

Read More

Каменуван патнички воз во близина на Куманово

На влезот на железничката станица Куманово вчера во 17:20 часот од страна на непознати лица бил каменуван патничкиот воз кој сообраќаа на релација Скопје-Табановце. При нападот нема повредени лица. Како

Read More

Во Битола пронајдена неактивирана артилериска граната од Прва светска војна

Неексплодирана артилериска граната 105мм од Прва светска војна пронајдена во бунар во двор на викендичка во Битола. Како што соопшти МВР, Ј.Д. од Битола вчера во 16:05 часот пријавила дека

Read More

Таблети екстази и тревкаста материја откриени кај жител од Мала Речица

Поголема количина сомнителна зелена тревкаста материја, најверојатно марихуана, и таблети екстази открила полицијата при вчерашниот претрес во куќата и помошните простории на Љ.Ц. (33) во тетовска Мала Речица, информира портпаролот

Read More

Кражба во црквата „Свети Никола“ во село Копанце

Вкупна материјална штета од 2.200 денари била причинета на црквата „Свети Никола“ во тетовското село Копанце по кражбата извршена од непознати сторители ноќта помеѓу петок и сабота, информира портапролот на

Read More

Груевски на „Фејсбук“: СДСМ сака да ја укине демократијата, ајде на нови избори

Влада која ќе ја спроведува тиранската платформа направена и оформена во друга држава, не може да биде реформска, туку е антидржавна, а однесувањето на СДСМ е како да нема народ

Read More

ВИДЕО: Запалиле огромен пожар во Монте Карло за да можат без проблем да го ограбат „Картие“

Вооружени ограбувачи вчера нападнале продавница за накит од брендот „Картие“ во Монте Карло. За да го одвлечат вниманието, тие запалиле огромен пожар кој се наоѓа во близина тунелот. Најмалку еден

Read More

Еден, два, три, десет или сто предлози за нов спикер на утрешната седница на Собранието?

Парламентарните политички партии утре, по три месеци пауза и преговори, ќе ја продолжат конститутивната седница на Собранието која започна на 30 декември минатата година, а беше прекината затоа што партиите

Read More

Нивото на Охридско Езеро девет сантиметри над дозволениот минимум

Нивото на Охридско Езеро е девет сантиметри над дозволениот минимум, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Температурата на водата изменера во 7:30 часот на природните езера изнесува 12,4 степени на

Read More