Република: Стевчо Јакимовски физички нападнат вчера во Капиштец

Република: Стевчо Јакимовски физички нападнат вчера во Капиштец
21.03.18   18:35

Прочитано : 1,378

Print This Article
loading...

Претседателот на ГРОМ и поранешен градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, вчера околу пладне бил физички нападнат во Капиштец, од човек кој се претставил дека е владин функционер, објави порталот „Република“.

Како што пишува порталот, случајот ќе бил пријавен во полиција денеска, а повеќе информации околу инцидентот ќе биле објавени во текот на денов.

loading...
  Категории:
view more articles

Актуелно

view more articles

Останати вести