Пожар кај Шибеник, го гаснат 40 пожарникари

Пожар кај Шибеник, го гаснат 40 пожарникари
12.08.18   19:28

Прочитано : 119

Print This Article
loading...

Пожар кај Шибеник, го гаснат 40 пожарникари

 Во близина на Шибеник, кај местото Затон, денеска попладне изби пожар на непристапен терен, објавија хрватските медиуми.

За локализирање на огнената стихија се ангажирани повеќе од 40 пожарникари со 16 возила.

Во гаснењето учествуваат и два канадера.

loading...
  Категории:
view more articles

Актуелно