Почина родилка во Штип, бебето е живо

Почина родилка во Штип, бебето е живо
14.06.18   21:22

Прочитано : 1,809

Print This Article
loading...

Утрово во штипската болница починала родилка, која синоќа се породила. Според информациите, бебето е живо, но не е јасно зошто починала мајката.

Директорот на штипската болница, Ален Георгиев, го потврдил случајот, но без да каже повеќе детаљи за трагичниот настан. Се очекуваат повеќе информации за причините за смртта на родилката

loading...
  Категории: