Победа на Гранада над Бетис

Победа на Гранада над Бетис
18.02.17   12:30

Прочитано : 52

Print This Article

Екипата на Гранада оствари важна победа во борбата за опстанок во Примера откако синоќа со 4:1 го совлада Бетис во првиот натпревар од 23.коло.

133575647

Ова за Гранада е втора од вкупно трите победи во шампионатот и постигната во последните три кола. Гранада се наоѓа на претпоследното место со 16 бодови, додека Бетис е на 14-та позиција со 24 бодови.

Головите за Гранада ги постигнаа: Мехди Карцела Гонзалез во 18.минута, Адриан Рамос во 28 и 64.минута и Андреас Переира во 33.минута, додека стрелец за Бетис беше Петрос во 75.минута.

Во првиот натпревар денеска играат: Хихон – Атлетико Мадрид (почеток 13 часот), а потоа се играат дуелите: Реал Мадрид – Еспањол, Депортиво – Алавес и Севиља – Еибар. Утре се играат дуелите: Реал Сосиедад – Виљареал , Валенсија – Атлетик Билбао, Селта – Осасуна, Барселона – Леганес и Малага – Лас Палмас.

Табела: Реал Мадрид 49 бодови, Барселона 48, Севиља 46, Атлетико Мадрид 42, Реал Сосиедад 41, Виљареал 36, Еибар 35, Атлетик Билбао 35,…

loading...

98548904543

17 фотографии кои докажуваат дека мачките се неодоливи кретени

на кои не можете да им се налутите

15271446_10154467469488387_2071062741_o

  Категории: