Нов земјотрес,од 2.1 степен во Рихтеровата скалa, вечерва почувствуван во Скопје

Нов земјотрес,од 2.1 степен во Рихтеровата скалa, вечерва почувствуван во Скопје
11.09.16   21:57

Прочитано : 2,118

Print This Article

Со силина од 2.1 степен во Рихтеровата скала, вечерва во 18:57 часот се случи уште еден земјотрес во Скопје, јавува Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

skopje dozd

Претходно, во 15:10 денеска попладнето удри најсилниот земјотрес од серијата денешни земјотреси и истиот имаше јачина од 5.3 степени по Рихтеровата скала.

  Категории: