Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија
11.09.18   21:35

Прочитано : 54

Print This Article

Најмалку 55 лица загинаа во сообраќајна несреќа во Индија

Најмалку 55 лица загинаа, а 33 се повредени кога преполн автобус падна во клисура во Индија.

Автобусот превезувал верници и се враќал од храм на еден рид во јужната држава Теланган. Возачот, кој е меѓу жртвите, ја изгубилконтролата и возилото паднало од патот. Повеќето патници претрпеле сериозни повреди.

  Категории:
view more articles

Актуелно