Кривична пријава: И се заканувал дека ќе објави компромитирачко видео ако не прифати врска

Кривична пријава: И се заканувал дека ќе објави компромитирачко видео ако не прифати врска
14.01.18   12:10

Прочитано : 546

Print This Article
loading...

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.И (43) од струшкото село Велешта.

Пријавениот, во неколку наврати на М.М (24) од Охрид и се заканувал дека ќе објави непристојни ѝѝ фотографии и видео материјал доколу не прифати љубовна врска.

loading...
  Категории: